Naprawa opon, opony bieżnikowane, felgi aluminiowe

Kategorie

Archiwum

O stronie

O tym, że motoryzację czekają duże zmiany wiadomo już od dawna. Głównych powodów jest dwa – po pierwsze dbałość o środowisko naturalne, drugim powodem jest fakt, że pokłady ropy naftowej nie są bez dna, a tak naprawdę zaczyna to dno już pomału widać. Jeśli chodzi o pierwszy powód – dbałość o środowisko naturalne. Wiadomo, że samochody są jednym z wielu źródeł zanieczyszczeń nie tylko powietrza – poprzez spaliny wydobywające się z rur wydechowych samochodów, ale też innych zanieczyszczeń, które powstają na etapie produkcji, późniejszej eksploatacji, a także utylizacji. Nic dziwnego, ze, co raz więcej państw nakłada ograniczenia na producentów samochodów zmuszając ich do bardziej proekologicznej produkcji samochodów. W technologii produkcji przedsiębiorstwa motoryzacyjne muszą używać, co raz częściej materiałów pochodzących z recyclingu. Również, co raz więcej części samochodów musi być poddawana recyclingowi, co ma uchronić naszą planetę przed zaśmiecaniem. Rewolucja dotyka również silniki samochodów. Muszą być, co raz bardziej wydajne, a co za tym idzie ich zapotrzebowanie na paliwo musi być, co raz mniejsze. Jak można zauważyć na rynku samochodowym, w samochodach montuje się, co raz mniejsze silniki spalinowe, jednak osiągające większą moc. Nowoczesne silniki produkują, co raz mniejsze ilości spalin, a skład tych spalin nie szkodzi już tak bardzo naszemu środowisku naturalnemu.

Archiwum: Październik, 2015

Samochód niezbędny dla każdego

Samochód niezbędny dla każdego Współcześnie każdy człowiek, który to posiada prawo jazdy, marzy o tym, aby stać się posiadaczem samochodu osobowego. Nie ma w tym nic dziwnego, albowiem samochód idealnie służy nam każdego dnia, przydaje się w każdej sytuacji, a co więcej jest także o wiele bardziej wygodny aniżeli tradycyjne środki komunikacji miejskiej, jak na przykład autobusy, busy, pociągi czy też tramwaje. Co więcej dzisiaj ogromna ilość ludzi na całym świecie, po prostu nawet nie wyobraża sobie życia bez samochodu, którym to wszak może udać się wszędzie, bez względu na kierunek trasy, czy też na to, jaką mamy porę dnia a nawet nocy. Każdy posiadacz samochodu osobowego doskonale zdaje sobie sprawę, że jest to doskonały element naszego codziennego życia. Jeśli masz zamiar niedługo kupić dla siebie samochód na pewno powinieneś mieć na uwadze nie tylko wygodę, ale także bezpieczeństwo codziennego użytkowania. Jeżeli masz, więc zamiar w niedługim czasie kupić auto, z całą pewnością powinieneś wybrać właściwy oraz adekwatny model. Warto wybrać go mając na uwadze wielką ilość samochodów, z jakich wybrać powinniśmy idealny dla siebie. Samochody są bardzo różnorodne a to powoduje, że możemy kupić zarówno mniejszy jak i większy model. Na pewno warto zastanowić się przed dokonaniem wyboru, czego właściwie nam potrzeba, a także, jaka cena jest dla nas adekwatna. Kiedy masz zamiar wybrać auto dla siebie oraz swojej rodziny na pewno warto zerknąć także na jego parametry. Należy zastanowić się, jaki rocznik samochodu będzie adekwatny, ale także jak kształtuje się sprawność techniczna naszego pojazdu. Bez wątpienia są to naprawdę ważne elementy, ponieważ tylko w ten sposób będziemy mogli swobodnie, bez napraw poruszać się każdego dnia naszym autem, a tym samym z opcji tej będziemy bardzo zadowoleni. Pod uwagę należy brać także cenę pojazdu. Czasami warto wydać nieco więcej pieniędzy, lecz mieć pełne przekonanie, że nasz samochód będzie świetnie działał i nie trzeba będzie w nim wymieniać szybko żadnych części. Współcześnie niemalże każdy człowiek posiada auto, a jeśli go nie mamy nie możemy cieszyć się komfortem podróżowania. Jeśli nawet nie mamy zbyt dużej ilości oszczędności, za które to moglibyśmy kupić drogi i luksusowy samochód na pewno warto zdecydować się na samochód nieco tańszy. Warto posiadać jakiś po to, aby móc komfortowo poruszać się zawsze tam, gdzie tego chcemy.

Bezpieczne felgi

Bezpieczne felgi Na rynku obecnie mamy dostępne różne rodzaje felg. Po woli te stalowe są wypierane przez felgi aluminiowe. Dzieje się tak, ponieważ te drugie produkowane są z coraz lepszych materiałów, dzięki czemu odporne są na czynniki zewnętrzne i dobrze się prezentują. Zakup dobrych felg to duży wydatek dla każdego budżetu. Jeśli mamy nowe fajne auto zazwyczaj nie żałujemy na dodatki typu felgi. Bez względu na to, jaki rodzaj felg zakupimy musimy pomyśleć jak zabezpieczyć je przed możliwą kradzieżą. Amatorów takiej rozrywki nie brakuje. Codziennie ginie kilkanaście felg w kilka minut. Co za tym idzie zostajemy z brzydkim kołem i problemami. Czy na złodziei jest jakiś patent? Okazuje się, że owszem wystarczy tylko zastosować zestaw zabezpieczający przed odkręceniem felgi. Zestaw taki składa się przede wszystkim ze specjalnych śrubek czy nakrętek, których włamywacz nie może odkręcić bez posiadania odpowiedniego sprzętu. Co ważne klucz taki sprzedawany jest razem z zestawem nakrętek, więc nie ma siły, aby ktoś je odkręcił. Zestaw taki może nie jest tanim rozwiązaniem, ale warto, tylko tak uchronimy nasze cenne felgi przed zakusami złodziei. Innym rozwiązaniem jest podpisanie polisy, w której ujmiemy nasze cenne felgi dzięki takiemu zabezpieczeniu mamy pewność, że nie stracimy włożonej w auto gotówki a za odszkodowanie zakupimy nowe felgi. Nie wszystkie jednak ubezpieczalnie taki element chcą ubezpieczyć musimy, więc poszukać dobrze na rynku.

Naprawianie felgi

Naprawianie felgi Nie raz podczas jazdy zdarza się niewłaściwe parkowanie lub inne zdarzenie w wyniku, którego uszkadzamy nasze felgi. Na ich obudowie widzimy wgniecenia czy uszkodzenia. Co wówczas? Wielu z nas, aby zaoszczędzić wybiera się do warsztatu mechanicznego w celu ich naprawy. To prawda wiele osób zajmuje się tym tematem, ponieważ uważa, że po naprawie felgi są zdatne do użytkowania. Tym czasem według przeprowadzonych badań tak nie jest. Powstała nawet organizacja zajmująca się szerzeniem wiedzy na ten temat, chcą dodatkowo zabronić powrotu uszkodzonych felg na trasy. Swoje racje naukowcy argumentują przede wszystkim tym, że naprawa czy uszkodzenie bardzo ingeruje w samą konstrukcje felgi może bezpośrednio naruszyć ją. Pamiętajmy, że aby naprawić uszkodzenia mechanik musi na felgę podziałać wysoką temperaturą wówczas może dojść do rozkładu wielu elementów felgi i zmianie nieodwracalnej jej kształtu. W rezultacie sami stwarzamy ryzyko na drodze. Naturalnie kupno nowej felgi jest drogie, ale przynajmniej bezpieczne, dlatego też nie powinniśmy na nich oszczędzać. Najgorszym zaś posunięciem jest sytuacja, w której sami chcemy naprawić uszkodzoną felgę w domowych warunkach, możemy tylko uszkodzić obręcz felgi jeszcze mocniej. Pamiętajmy, że jakakolwiek ingerencja w strukturę i kształt felgi może wywołać katastroficzne skutki podczas samej jazdy. Pomimo, że wiele warsztatów ogłasza się i okazuje wieloma dyplomami nie zgadzajmy się na naprawę felgi dla własnego spokoju i bezpieczeństwa.

Opona pneumatyczna

Opona pneumatyczna Każdy z nas lubi jazdę autem, dzięki niemu możemy szybko i sprawnie dostać się w wybrany przez nas punkt. Auta służą do przewozu nie tylko pojedynczych osób, ale zorganizowanych grup, na przykład wycieczkowych. Zanim auto wyjedzie na ulice musi być sprawne. Bardzo ważnym elementem każdego auta są koła a dokładniej opony. Zastanówmy się, czym tak na prawdę jest opona? To zewnętrznych cześć, koła, która posiada przekrój zewnętrzny zwany bieżnikiem. Znajduje się ona bezpośrednio na kole lub feldze. Aby lepiej spełniała swoje zadania dodatkowo wypełniania jest powietrzem lub innym gazem, ale pod ciśnieniem. Opona jest jedynym elementem auta, która ma bezpośredni kontakt z nawierzchnią, dlatego tak ważnym aspektem jest dopasowanie jej do auta oraz do warunków pogodowych. W Polsce zmieniamy opony dwa razy w roku, czyli na wiosnę i na zimę każdy komplet posiada wówczas inne bieżniki i daje nam inną przyczepność do podłoża. Poza kontaktem z nawietrzną opony pełnią jeszcze szereg innych ważnych opcji, czyli przenoszą ciężar pojazdu, mają wpływ na hamowanie i zwalnianie prędkości auta podczas jazdy. Nie możemy pominąć też, że stanowią podstawową amortyzacje każdego samochodu. Co bardzo ważne każda opona na inny kształt bieżnika, przez co możemy podzielić je na kilka zasadniczych rodzajów. Wybierając oponę kierujmy się przede wszystkim wielkością koła, oraz stanem bieżnika. Jest to szczególnie ważne, kiedy opony są już używane.