Naprawa opon, opony bieżnikowane, felgi aluminiowe

Kategorie

Archiwum

O stronie

wyprzedaż bmw x1 mazowieckie O tym, że motoryzację czekają duże zmiany wiadomo już od dawna. Głównych powodów jest dwa – po pierwsze dbałość o środowisko naturalne, drugim powodem jest fakt, że pokłady ropy naftowej nie są bez dna, a tak naprawdę zaczyna to dno już pomału widać. Jeśli chodzi o pierwszy powód – dbałość o środowisko naturalne. Wiadomo, że samochody są jednym z wielu źródeł zanieczyszczeń nie tylko powietrza – poprzez spaliny wydobywające się z rur wydechowych samochodów, ale też innych zanieczyszczeń, które powstają na etapie produkcji, późniejszej eksploatacji, a także utylizacji. Nic dziwnego, ze, co raz więcej państw nakłada ograniczenia na producentów samochodów zmuszając ich do bardziej proekologicznej produkcji samochodów. W technologii produkcji przedsiębiorstwa motoryzacyjne muszą używać, co raz częściej materiałów pochodzących z recyclingu. Również, co raz więcej części samochodów musi być poddawana recyclingowi, co ma uchronić naszą planetę przed zaśmiecaniem. Rewolucja dotyka również silniki samochodów. Muszą być, co raz bardziej wydajne, a co za tym idzie ich zapotrzebowanie na paliwo musi być, co raz mniejsze. Jak można zauważyć na rynku samochodowym, w samochodach montuje się, co raz mniejsze silniki spalinowe, jednak osiągające większą moc. Nowoczesne silniki produkują, co raz mniejsze ilości spalin, a skład tych spalin nie szkodzi już tak bardzo naszemu środowisku naturalnemu.

Archiwum: Luty, 2017

Prostowarki do felg

Prostowarki do felg Prostowarki do felg to specjalistyczne urządzenia pozwalające w dzisiejszych czasach na wyprostowanie uszkodzonej felgi samochodowej tak, aby nadawała się ona do dalszej eksploatacjo w pojazdach samochodowych nie zagrażając życiu pasażerów oraz innych osób korzystających z dróg. Urządzenia takie możemy spotkać w wielu specjalizujących się w prostowaniu felg firmach. Nie zapomnijmy o tym, że wyprostowane felgi aluminiowe tak jak stalowe felgi poddaje się wyważaniu z tą jedną różnicą, że w alufelgach zakładamy ciężarki klejone do felg. Felgi aluminiowe możemy spotkać w wielu rozmiarach na przykład felgi aluminiowe 16 , alufelgi 15. Rozmiary te podawane są w calach. W dobie motoryzacji coraz więcej aut staje się lżejszych i szybszych i coraz więcej z nich posiada felgi aluminiowe. Niestety jednak aluminium jest mniej odporne na urazy dlatego często poddaje się je ponownemu lakierowaniu. Dobierając lakier do felg aluminiowych postarajmy się o to by był to lakier dobrej jakości, oraz o dobrego lakiernika. Żle dobrany lakier może popsuć całą stylistykę naszego auta zwłaszcza gdy zżółknie. Niestarannie przygotowana felga do lakierowania odbije się po czasie na odpadającym lakierze. Na naszej feldze aluminiowej pozostaną place.

Ranking opon całorocznych

Ranking opon całorocznych W dzisiejszych czasach kupujący lub spekulacyjny kontrahent chcący zakupić opony zazwyczaj przegląda ranking opon całorocznych. Rankingi możemy znaleźć zazwyczaj w Internecie bądź czasopismach zajmujących się danym zagadnieniem, w tym przypadku będą to czasopisma motoryzacyjne. Zarówno ranking opon zimowych jak i ranking opon letnich znajdziemy w czasopismach jak i w Internecie jednak w czasopismach zazwyczaj zależne jest to od pory roku. Dla opon zimowych będzie to raczej jesień, a dla opon letnich wczesna wiosna. Wiele nowoczesnych aut wyposażonych jest w tak zwany czujnik ciśnienia opon. Jeżeli opona jest przebita bądź w jakiś sposób traci ciśnienie czujnik ten podaje sygnał ostrzegawczy do komputera, a ten z kolei wyświetla odpowiedni komunikat na desce rozdzielczej samochodu informując w ten sposób kierującego o zbyt małym ciśnieniu w kole. Każde koło posiada osobny czujnik ciśnienia opon. W przypadku przepicia opony kierowca może sięgnąć po wkłady naprawcze do opon. Możemy taki wkład zakupić na stacji paliwa, a także w wielu sklepach motoryzacyjnych. Wkłady naprawcze do opon wystarczą nam aby dojechać do najbliższego serwisu naprawczego w celu usunięcia usterki i kontynuowania podróży.