Naprawa opon, opony bieżnikowane, felgi aluminiowe

Kategorie

Archiwum

O stronie

serwis bmw x4 tabliczki do znaków drogowych O tym, że motoryzację czekają duże zmiany wiadomo już od dawna. Głównych powodów jest dwa – po pierwsze dbałość o środowisko naturalne, drugim powodem jest fakt, że pokłady ropy naftowej nie są bez dna, a tak naprawdę zaczyna to dno już pomału widać. Jeśli chodzi o pierwszy powód – dbałość o środowisko naturalne. Wiadomo, że samochody są jednym z wielu źródeł zanieczyszczeń nie tylko powietrza – poprzez spaliny wydobywające się z rur wydechowych samochodów, ale też innych zanieczyszczeń, które powstają na etapie produkcji, późniejszej eksploatacji, a także utylizacji. Nic dziwnego, ze, co raz więcej państw nakłada ograniczenia na producentów samochodów zmuszając ich do bardziej proekologicznej produkcji samochodów. W technologii produkcji przedsiębiorstwa motoryzacyjne muszą używać, co raz częściej materiałów pochodzących z recyclingu. Również, co raz więcej części samochodów musi być poddawana recyclingowi, co ma uchronić naszą planetę przed zaśmiecaniem. Rewolucja dotyka również silniki samochodów. Muszą być, co raz bardziej wydajne, a co za tym idzie ich zapotrzebowanie na paliwo musi być, co raz mniejsze. Jak można zauważyć na rynku samochodowym, w samochodach montuje się, co raz mniejsze silniki spalinowe, jednak osiągające większą moc. Nowoczesne silniki produkują, co raz mniejsze ilości spalin, a skład tych spalin nie szkodzi już tak bardzo naszemu środowisku naturalnemu.

Fakty i mity na temat aluminiowych felg

Fakty i mity na temat aluminiowych felg Felgi coraz częściej wybieramy do naszych aut wszystko za sprawą efektu wizualnego, jaki dzięki nim osiągamy. Co jednak jest faktem a co mitem, jeśli chodzi o felgi aluminiowe? Przyjrzyjmy się temu zagadnieniu bliżej. Pierwszym często spotykanym mitem jest, że felgi te są zbyt miękkie na nasze drogi, dlatego lepszym wyjściem są felgi stalowe. Nic bardziej mylnego felgi stalowe też ulegają uszkodzeniom przy czy te aluminiowe łatwiej jest naprawić. Jeśli felga pochodzi z dobrego źródła i wyprodukowała go renomowana firma wówczas jej wytrzymałość jest lepsza i co ważne poparta licznymi badaniami. Faktem, jaki możemy przyznać felgom aluminiowym jest to, że wpływają na układ hamulcowy i powodują jego chłodzenie. Wynika to głównie z materiału, jaki został wykorzystany do produkcji felgi. Aluminium w tym przypadku odbiera ciepło z tarczy hamulcowej, dzięki czemu bezpośrednio ochładza cały system. Częstym mitem, z jakim spotykają się kierowcy jest mit dotyczący złego wpływu zimy na zachowanie się felgi aluminiowej. Według wielu osób nie nadają się ona na porę zimową, nic bardziej mylnego. Dziś dzięki zastosowaniu odpowiednich technik oraz materiałów antykorozyjnych aluminium sprawdza się nawet porą zimową. Jak widać felgi ciągle ulegają zmianom, te dawne nie dorównują dzisiejszym mocniejszym i bardziej estetycznym, watro otworzyć się nowe możliwości i spróbować nowych felg na kołach. Dzięki temu sami się przekonamy, co jest faktem, a co mitem.

Felgi aluminiowe

Felgi aluminiowe Felgi aluminiowe często zakładany na nasze kola, ponieważ są elementem estetycznym i lepiej wygalają wizualnie niż te stalowe. Efekt wizualny jednak nie jest tutaj jedynym aspektem, dla którego powinniśmy się na nie zdecydować. Felgi aluminiowe, jeśli wykonane są z dobrej, jakości materiału mogą służyć nam wiele lat, ponieważ się nie niszczą, nie ulegają korozji tak mocno jak felgi stalowe. Jak jednak wybrać te właściwe skoro na rynku mamy ich wielki wybór? Wielu kierowców w wyborze kieruje się przede wszystkim wzorem felgi, następnym priorytetem jest niska cena. Nie tędy jednak droga, aby felga długo nam służyła. Wzór jest ważny, ponieważ im bardziej jest prosty tym łatwiejsze utrzymanie felgi w czystości. Z kolei cena, nie warto kusić się o najniższą, ponieważ podrabiany materiał na felgę może wykruszyć się już podczas pierwszej jazdy. Wybierając felgę stawiajmy na dobrej, jakości materiał, ten będzie służył nam długo. Kolejnym aspektem są atesty, jakie felgi mieć powinny, dzięki nim wiemy, że są dopuszczone do jazdy, nie stwarzają niebezpieczeństwa na drodze. Nie zapominajmy też o dopasowaniu felgi pod kątem wielkości kola. Jeśli nie wiemy, jakie felgi powinniśmy mieć spojrzy do instrukcji samochodu tam są wszystkie niezbędne informacje. Felga na pewno nie może być zbyt dużą, aby nie wysuwała się podczas jazdy. Felgi aluminiowe cieszą się obecnie dużym zainwestowaniem, ponieważ ich cena nie jest tak wysoka jak stalowych i pięknie prezentują się na każdym modelu auta.