Naprawa opon, opony bieżnikowane, felgi aluminiowe

Kategorie

Archiwum

O stronie

skdoa fabia O tym, że motoryzację czekają duże zmiany wiadomo już od dawna. Głównych powodów jest dwa – po pierwsze dbałość o środowisko naturalne, drugim powodem jest fakt, że pokłady ropy naftowej nie są bez dna, a tak naprawdę zaczyna to dno już pomału widać. Jeśli chodzi o pierwszy powód – dbałość o środowisko naturalne. Wiadomo, że samochody są jednym z wielu źródeł zanieczyszczeń nie tylko powietrza – poprzez spaliny wydobywające się z rur wydechowych samochodów, ale też innych zanieczyszczeń, które powstają na etapie produkcji, późniejszej eksploatacji, a także utylizacji. Nic dziwnego, ze, co raz więcej państw nakłada ograniczenia na producentów samochodów zmuszając ich do bardziej proekologicznej produkcji samochodów. W technologii produkcji przedsiębiorstwa motoryzacyjne muszą używać, co raz częściej materiałów pochodzących z recyclingu. Również, co raz więcej części samochodów musi być poddawana recyclingowi, co ma uchronić naszą planetę przed zaśmiecaniem. Rewolucja dotyka również silniki samochodów. Muszą być, co raz bardziej wydajne, a co za tym idzie ich zapotrzebowanie na paliwo musi być, co raz mniejsze. Jak można zauważyć na rynku samochodowym, w samochodach montuje się, co raz mniejsze silniki spalinowe, jednak osiągające większą moc. Nowoczesne silniki produkują, co raz mniejsze ilości spalin, a skład tych spalin nie szkodzi już tak bardzo naszemu środowisku naturalnemu.

Kategoria: Felgi

Prostowarki do felg

Prostowarki do felg Prostowarki do felg to specjalistyczne urządzenia pozwalające w dzisiejszych czasach na wyprostowanie uszkodzonej felgi samochodowej tak, aby nadawała się ona do dalszej eksploatacjo w pojazdach samochodowych nie zagrażając życiu pasażerów oraz innych osób korzystających z dróg. Urządzenia takie możemy spotkać w wielu specjalizujących się w prostowaniu felg firmach. Nie zapomnijmy o tym, że wyprostowane felgi aluminiowe tak jak stalowe felgi poddaje się wyważaniu z tą jedną różnicą, że w alufelgach zakładamy ciężarki klejone do felg. Felgi aluminiowe możemy spotkać w wielu rozmiarach na przykład felgi aluminiowe 16 , alufelgi 15. Rozmiary te podawane są w calach. W dobie motoryzacji coraz więcej aut staje się lżejszych i szybszych i coraz więcej z nich posiada felgi aluminiowe. Niestety jednak aluminium jest mniej odporne na urazy dlatego często poddaje się je ponownemu lakierowaniu. Dobierając lakier do felg aluminiowych postarajmy się o to by był to lakier dobrej jakości, oraz o dobrego lakiernika. Żle dobrany lakier może popsuć całą stylistykę naszego auta zwłaszcza gdy zżółknie. Niestarannie przygotowana felga do lakierowania odbije się po czasie na odpadającym lakierze. Na naszej feldze aluminiowej pozostaną place.

Naprawa felg aluminiowych Poznań

Naprawa felg aluminiowych Poznań Wiele osób posiadające swoje wymarzone autko, zazwyczaj dba o jego wygląd. Aby nasz samochód wyglądał bardzo ładnie i estetycznie niekiedy sięgamy po felgi aluminiowe. Są to felgi wykonane ze stopu aluminium, które mają bardzo różne kształty. Dzięki takiemu rozwiązaniu samochód zyskuje bardzo dużo na swojej estetyce i niekiedy przyciąga wzrok. Zdarza się jednak często że felgi ulegają awarii, skrzywieniu czy otarciu. Naprawa felg aluminiowych Poznań to wiele firm specjalizujących się w prostowaniu felg Poznań, renowacji felg Poznań, czy choćby malowaniu felg Poznań. Prostowanie felg aluminiowych odbywa się na specjalnie do tego przeznaczonych maszynach. Felga poddana prostowaniu nadaje się do dalszego użytku tak jak nowa. Felgi aluminiowe występują w różnych rozmiarach począwszy od trzynastocalowych kończąc na bardzo dużych rozmiarach przeznaczonych na przykład do aut terenowych. Lakierowane felgi aluminiowe bardzo często ulegają otarciom. Poddawane są wtedy polerowaniu , a jeśli to nie przynosi zakładanych rezultatów ponownemu lakierowaniu bądź malowaniu na kolor. Bardzo często możemy spotkać auta posiadające felgi aluminiowe prosto z salonu. Zazwyczaj jednak felgi te są już wliczone w cenę takiego auta.

Bezpieczne felgi

Bezpieczne felgi Na rynku obecnie mamy dostępne różne rodzaje felg. Po woli te stalowe są wypierane przez felgi aluminiowe. Dzieje się tak, ponieważ te drugie produkowane są z coraz lepszych materiałów, dzięki czemu odporne są na czynniki zewnętrzne i dobrze się prezentują. Zakup dobrych felg to duży wydatek dla każdego budżetu. Jeśli mamy nowe fajne auto zazwyczaj nie żałujemy na dodatki typu felgi. Bez względu na to, jaki rodzaj felg zakupimy musimy pomyśleć jak zabezpieczyć je przed możliwą kradzieżą. Amatorów takiej rozrywki nie brakuje. Codziennie ginie kilkanaście felg w kilka minut. Co za tym idzie zostajemy z brzydkim kołem i problemami. Czy na złodziei jest jakiś patent? Okazuje się, że owszem wystarczy tylko zastosować zestaw zabezpieczający przed odkręceniem felgi. Zestaw taki składa się przede wszystkim ze specjalnych śrubek czy nakrętek, których włamywacz nie może odkręcić bez posiadania odpowiedniego sprzętu. Co ważne klucz taki sprzedawany jest razem z zestawem nakrętek, więc nie ma siły, aby ktoś je odkręcił. Zestaw taki może nie jest tanim rozwiązaniem, ale warto, tylko tak uchronimy nasze cenne felgi przed zakusami złodziei. Innym rozwiązaniem jest podpisanie polisy, w której ujmiemy nasze cenne felgi dzięki takiemu zabezpieczeniu mamy pewność, że nie stracimy włożonej w auto gotówki a za odszkodowanie zakupimy nowe felgi. Nie wszystkie jednak ubezpieczalnie taki element chcą ubezpieczyć musimy, więc poszukać dobrze na rynku.

Naprawianie felgi

Naprawianie felgi Nie raz podczas jazdy zdarza się niewłaściwe parkowanie lub inne zdarzenie w wyniku, którego uszkadzamy nasze felgi. Na ich obudowie widzimy wgniecenia czy uszkodzenia. Co wówczas? Wielu z nas, aby zaoszczędzić wybiera się do warsztatu mechanicznego w celu ich naprawy. To prawda wiele osób zajmuje się tym tematem, ponieważ uważa, że po naprawie felgi są zdatne do użytkowania. Tym czasem według przeprowadzonych badań tak nie jest. Powstała nawet organizacja zajmująca się szerzeniem wiedzy na ten temat, chcą dodatkowo zabronić powrotu uszkodzonych felg na trasy. Swoje racje naukowcy argumentują przede wszystkim tym, że naprawa czy uszkodzenie bardzo ingeruje w samą konstrukcje felgi może bezpośrednio naruszyć ją. Pamiętajmy, że aby naprawić uszkodzenia mechanik musi na felgę podziałać wysoką temperaturą wówczas może dojść do rozkładu wielu elementów felgi i zmianie nieodwracalnej jej kształtu. W rezultacie sami stwarzamy ryzyko na drodze. Naturalnie kupno nowej felgi jest drogie, ale przynajmniej bezpieczne, dlatego też nie powinniśmy na nich oszczędzać. Najgorszym zaś posunięciem jest sytuacja, w której sami chcemy naprawić uszkodzoną felgę w domowych warunkach, możemy tylko uszkodzić obręcz felgi jeszcze mocniej. Pamiętajmy, że jakakolwiek ingerencja w strukturę i kształt felgi może wywołać katastroficzne skutki podczas samej jazdy. Pomimo, że wiele warsztatów ogłasza się i okazuje wieloma dyplomami nie zgadzajmy się na naprawę felgi dla własnego spokoju i bezpieczeństwa.

Felga stalowa, wady i zalety

Felga stalowa, wady i zalety Na rynku mamy możliwość zakupu felgi stalowej oraz aluminiowej, często jednak nie wiemy, na co się zdecydować. Zastanówmy się, więc jakie są wady i zalety felg stalowych. Po pierwsze są na pewno wytrzymałe, jeśli nawet ulegną odkształceniu można je łatwo naprawić przy pomocy młota. Nie zapominajmy jednak, że ingerując w materiał osłabimy go i następnym razem szybciej ulegnie uszkodzeniom. Wielu z nas kupuje felgi aluminiowe, ponieważ uważa, że stalowe szybko korodują nic bardziej mylnego, jeśli zadbamy o nie będziemy regularnie osuszać wówczas wydłużymy jej lata eksploatacji. Kolejną wadą felg stalowych jest cena kupując je musimy pamiętać o zakupie wielu dodatków takich jak śruby, kołpaki. Kolejną wadą felg stalowych jest ich nieestetyczny wygląd. Tak na prawdę wybór należy do każdego kierowcy, każdy sam zdecyduje, jakimi kwestiami kierować się przy wyborze felgi czy wytrzymałością czy estetyka czy może dodatkami. Najlepiej, aby felgi dopasować pod kątem swojego auta i wybierać przede wszystkim proste wzory. Im mniej ramion tym łatwiej jest utrzymać felgi w czystości i zapobiegać ewentualnej korozji elementów. Felgi czyścimy jak resztę samochodu wodą pod ciśnieniem, z czasem możemy też użyć detergentów, aby usunąć tłuste zabrudzenia. Felgi stalowe jak widać mają dobre i złe strony. Dziś na szczęście mamy możliwość wyboru między stalowymi felgami a aluminiowymi sama ich zmiana też jest banalna, więc można pod tym względem dać upust wyobraźni.