Naprawa opon, opony bieżnikowane, felgi aluminiowe

Kategorie

Archiwum

O stronie

www.motobros.pl/zebatki-tylne/strona-19/ O tym, że motoryzację czekają duże zmiany wiadomo już od dawna. Głównych powodów jest dwa – po pierwsze dbałość o środowisko naturalne, drugim powodem jest fakt, że pokłady ropy naftowej nie są bez dna, a tak naprawdę zaczyna to dno już pomału widać. Jeśli chodzi o pierwszy powód – dbałość o środowisko naturalne. Wiadomo, że samochody są jednym z wielu źródeł zanieczyszczeń nie tylko powietrza – poprzez spaliny wydobywające się z rur wydechowych samochodów, ale też innych zanieczyszczeń, które powstają na etapie produkcji, późniejszej eksploatacji, a także utylizacji. Nic dziwnego, ze, co raz więcej państw nakłada ograniczenia na producentów samochodów zmuszając ich do bardziej proekologicznej produkcji samochodów. W technologii produkcji przedsiębiorstwa motoryzacyjne muszą używać, co raz częściej materiałów pochodzących z recyclingu. Również, co raz więcej części samochodów musi być poddawana recyclingowi, co ma uchronić naszą planetę przed zaśmiecaniem. Rewolucja dotyka również silniki samochodów. Muszą być, co raz bardziej wydajne, a co za tym idzie ich zapotrzebowanie na paliwo musi być, co raz mniejsze. Jak można zauważyć na rynku samochodowym, w samochodach montuje się, co raz mniejsze silniki spalinowe, jednak osiągające większą moc. Nowoczesne silniki produkują, co raz mniejsze ilości spalin, a skład tych spalin nie szkodzi już tak bardzo naszemu środowisku naturalnemu.

Naprawianie felgi

Naprawianie felgi Nie raz podczas jazdy zdarza się niewłaściwe parkowanie lub inne zdarzenie w wyniku, którego uszkadzamy nasze felgi. Na ich obudowie widzimy wgniecenia czy uszkodzenia. Co wówczas? Wielu z nas, aby zaoszczędzić wybiera się do warsztatu mechanicznego w celu ich naprawy. To prawda wiele osób zajmuje się tym tematem, ponieważ uważa, że po naprawie felgi są zdatne do użytkowania. Tym czasem według przeprowadzonych badań tak nie jest. Powstała nawet organizacja zajmująca się szerzeniem wiedzy na ten temat, chcą dodatkowo zabronić powrotu uszkodzonych felg na trasy. Swoje racje naukowcy argumentują przede wszystkim tym, że naprawa czy uszkodzenie bardzo ingeruje w samą konstrukcje felgi może bezpośrednio naruszyć ją. Pamiętajmy, że aby naprawić uszkodzenia mechanik musi na felgę podziałać wysoką temperaturą wówczas może dojść do rozkładu wielu elementów felgi i zmianie nieodwracalnej jej kształtu. W rezultacie sami stwarzamy ryzyko na drodze. Naturalnie kupno nowej felgi jest drogie, ale przynajmniej bezpieczne, dlatego też nie powinniśmy na nich oszczędzać. Najgorszym zaś posunięciem jest sytuacja, w której sami chcemy naprawić uszkodzoną felgę w domowych warunkach, możemy tylko uszkodzić obręcz felgi jeszcze mocniej. Pamiętajmy, że jakakolwiek ingerencja w strukturę i kształt felgi może wywołać katastroficzne skutki podczas samej jazdy. Pomimo, że wiele warsztatów ogłasza się i okazuje wieloma dyplomami nie zgadzajmy się na naprawę felgi dla własnego spokoju i bezpieczeństwa.

Czyszczenie felg

Czyszczenie felg Aby nasz samochód dłużej wyglądał dobrze a przy tym elementy były jak najdłużej żywotnymi watro przyłożyć się do kwestii czyszczenia auta. Bardzo ważnym aczkolwiek pomijanym często elementom auta są na pewno felgi. Nie skupiamy się na nich, ponieważ naszą uwagę zaprząta obudowa auta, która to rzuca się wszystkim na pierwszy plan. Bez względu na to, jakie typ felg posiadamy należy o nie dbać. Pamiętajmy, że w ciągu eksploatacji narażone są na wiele czynników zewnętrznych, chemicznych. Uszkadzają je nie tylko urazy mechaniczne, ale deszcz, śnieg czy nawet sól sypana zimową porą. Najbardziej kwestia czyszczenia felg jest ważna przy felgach albuminowych, ponieważ te szybciej ulegają korozji niż stalowe. Aby przedłużyć ich okres żywotności należy często je czyścić i osuszać. Felgi czyścimy za pomocą cieplej wody i detergentu pamiętajmy, aby zawsze je wysuszyć, ponieważ podczas jazdy zabrudzą się lub po prostu zostanie na nich niepotrzebnie woda. Czyszczenie felg nie jest niczym trudnym i wymaga tylko chwilę czasu oraz chęci. Najprościej naturalnie czyści się felgi proste w budowie bez zakamarków. Tutaj polecane są felgi klasyczne o pięcioramiennym kształcie i na pewno gładkiej powierzchni. Najwięcej pracy z kolei będzie nas kosztowało wyczyszczenie felg o wzorze szprychowym. Decydując się na kupno felgi myślmy nie tylko o ich estetyce, ale i tym jak je utrzymać w czystości, aby były ozdobą auta a nie naszym ciągłym problemem.