Naprawa opon, opony bieżnikowane, felgi aluminiowe

Kategorie

Archiwum

O stronie

samochody na sprzedaż w Poznaniu O tym, że motoryzację czekają duże zmiany wiadomo już od dawna. Głównych powodów jest dwa – po pierwsze dbałość o środowisko naturalne, drugim powodem jest fakt, że pokłady ropy naftowej nie są bez dna, a tak naprawdę zaczyna to dno już pomału widać. Jeśli chodzi o pierwszy powód – dbałość o środowisko naturalne. Wiadomo, że samochody są jednym z wielu źródeł zanieczyszczeń nie tylko powietrza – poprzez spaliny wydobywające się z rur wydechowych samochodów, ale też innych zanieczyszczeń, które powstają na etapie produkcji, późniejszej eksploatacji, a także utylizacji. Nic dziwnego, ze, co raz więcej państw nakłada ograniczenia na producentów samochodów zmuszając ich do bardziej proekologicznej produkcji samochodów. W technologii produkcji przedsiębiorstwa motoryzacyjne muszą używać, co raz częściej materiałów pochodzących z recyclingu. Również, co raz więcej części samochodów musi być poddawana recyclingowi, co ma uchronić naszą planetę przed zaśmiecaniem. Rewolucja dotyka również silniki samochodów. Muszą być, co raz bardziej wydajne, a co za tym idzie ich zapotrzebowanie na paliwo musi być, co raz mniejsze. Jak można zauważyć na rynku samochodowym, w samochodach montuje się, co raz mniejsze silniki spalinowe, jednak osiągające większą moc. Nowoczesne silniki produkują, co raz mniejsze ilości spalin, a skład tych spalin nie szkodzi już tak bardzo naszemu środowisku naturalnemu.

Świat samochodów używanych

Świat samochodów używanych Wielu z nas miało możność kupowania samochodu. Wielu z nas w takiej sytuacji nie decydowało się szukać odpowiedniego pojazdu w salonach samochodowych, ale na wtórnym rynku. Wydawać by się mogło, że kupno samochodu na tym rynku jest przysłowiową bułką z masłem, ale to tylko pozory. Wprawdzie mamy do czynienia z ogromną ilością ogłoszeń motoryzacyjnych w sieci, komisy samochodowe, których nie brakuje w naszych miastach są pełne ofert, a więc, w czym tkwi problem? Przede wszystkim trzeba w tym miejscu podkreślić, że większość samochodów używanych, które spotykamy w komisach samochodowych lub które możemy zobaczyć w ofertach zamieszczanych w sieci, to pojazdy po przejściach, po wypadkach. Niektóre z nich są tak przerobione, że wszelkie wcześniejsze uszkodzenia są trudno dostrzegalne. Nie należy się w tym miejscu bać określenia większość samochodów, gdyż de facto taka jest właśnie rzeczywistość. Owszem, właściciele komisów samochodowych czy też właściciele pojazdów wystawianych na sprzedaż starają się, (chociaż nie wszyscy) ukryć fakt tego, że auto miało wcześniej wypadek lub stłuczkę, że było poprawiane, ale wprawne oko kupującego może dostrzec tu i ówdzie różne niedoskonałości. Nie ma, co ukrywać, że tak naprawdę trudno jest w tej chwili znaleźć w ofertach sprzedaży używany samochód, który faktycznie byłby pozbawiony jakichś wad. Być może ktoś powie, że to jawne oszustwo, ale z drugiej strony kupiec powinien dokładnie sprawdzić dany samochód zanim dokona jego zakupu. Jeśli właściciel komisu lub po prostu właściciel auta nie zezwala na sprawdzenie samochodu w dowolnej stacji diagnostycznej lub nie pozwala użyć własnego miernika lakieru, to zasadniczo w tym momencie należy zrezygnować z chęci zakupu takiego pojazdu, gdyż w późniejszym czasie możemy mieć poważne problemy. Zanim, więc kupimy jakikolwiek samochód, na pewno warto bardzo skrzętnie przyjrzeć się każdej propozycji i jednocześnie też dokładnie sprawdzić każdy samochód, aby mieć pewność, że kupujemy to, czego od początku oczekiwaliśmy. Warto także kupować w miejscach sprawdzonych i pewnych, w takich, które to cieszą się dobrą opinią wśród dotychczasowych klientów. Dzięki temu będziemy mieć pełne przekonanie, ze za adekwatną cenę kupimy taki samochód, który to będzie wiele lat doskonale nam służył.

Samochody elektryczne – przyszłość czy zabawka?

Samochody elektryczne – przyszłość czy zabawka? Na skutek działań niektórych rządów, a także Unii Europejskiej producenci samochodów musieli zadbać o to, by samochody stały się bardziej ekologiczne. Zmieniono nie tylko proces produkcji samochodów, wykorzystując nie tylko materiały biedegradowalne, ale również wiele części pochodzących z samochodów złomowanych. Koncerny prowadziły również szereg prac nad nowymi napędami, które miały spełniać surowe normy czystości spalin. Jednym z takich napędów jest silnik elektryczny. Od niedawna samochody z silnikami elektrycznymi pojawiły się w ofercie niektórych koncernów. Na chwilę obecną są to głównie samochody miejskie, a więc niewielkie, które poruszają się głównie po ulicach miast. Opinie o tych samochodach są podzielone – niektórzy się zachwycają nimi, uważając, że dzięki temu motoryzacja stanie się proekologiczna, z drugiej jednak strony pojawiały się liczne słowa krytyki, które wytykały liczne wady samochodów elektrycznych. Jak jest, więc naprawdę? Trudno się oprzeć wrażeniu, że samochód z napędem elektrycznym jest taką wielką zabawką dla bogatych ludzi. Nie można przecież nazwać popularnym samochodem, niewielki wóz, którego koszt porównać można z dobrze wyposażonym samochodem klasy kompakt, lub też wyższej. Pomijając jednak cenę, trzeba powiedzieć, że kierunek, w którym zmierzają producenci nie jest zły. Jednak efekty nie są jak na razie zadowalające. Pierwsza rzecz, która się rzuca w oczy to zasięg samochodów. Nawet mając na uwadze, że samochód ma być głównie do miasta, to przejechanie na jednym ładowaniu zaledwie kilkadziesiąt kilometrów wydaje się pomyłką. Można powiedzieć, że przecież trzeba od czegoś zacząć. To prawda, ale jeśli się do tego doda, że ładowanie samochodu musi trwać, co najmniej kilka lub też kilkanaście godzin, to chyba posiadanie takiego samochodu mija się z celem. Na pewno wielkim plusem tego rodzaju samochodów jest koszt przejechania jednego kilometra, ale to jak na razie jedyny jego plus. Przed producentami samochodów jest długa droga, jeśli chcą by samochód elektryczny był przyszłością. Jednakże z całą pewnością jeszcze bardzo długi czas musimy czekać, aby przeciętny kierowca, mógł dla siebie i swojej rodziny kupić właśnie taki samochód. Nawet, jeśli samochody te będą powszechne na rynku, z całą pewnością będą one także wyróżniać się stosunkowo wysoką ceną.