Naprawa opon, opony bieżnikowane, felgi aluminiowe

Kategorie

Archiwum

O stronie

https://www.znaki-tdc.com/znaki-drogowe-pionowe-informacyjne-sf.html warsztat blacharsko lakierniczy kraków Lokalizacja GPS O tym, że motoryzację czekają duże zmiany wiadomo już od dawna. Głównych powodów jest dwa – po pierwsze dbałość o środowisko naturalne, drugim powodem jest fakt, że pokłady ropy naftowej nie są bez dna, a tak naprawdę zaczyna to dno już pomału widać. Jeśli chodzi o pierwszy powód – dbałość o środowisko naturalne. Wiadomo, że samochody są jednym z wielu źródeł zanieczyszczeń nie tylko powietrza – poprzez spaliny wydobywające się z rur wydechowych samochodów, ale też innych zanieczyszczeń, które powstają na etapie produkcji, późniejszej eksploatacji, a także utylizacji. Nic dziwnego, ze, co raz więcej państw nakłada ograniczenia na producentów samochodów zmuszając ich do bardziej proekologicznej produkcji samochodów. W technologii produkcji przedsiębiorstwa motoryzacyjne muszą używać, co raz częściej materiałów pochodzących z recyclingu. Również, co raz więcej części samochodów musi być poddawana recyclingowi, co ma uchronić naszą planetę przed zaśmiecaniem. Rewolucja dotyka również silniki samochodów. Muszą być, co raz bardziej wydajne, a co za tym idzie ich zapotrzebowanie na paliwo musi być, co raz mniejsze. Jak można zauważyć na rynku samochodowym, w samochodach montuje się, co raz mniejsze silniki spalinowe, jednak osiągające większą moc. Nowoczesne silniki produkują, co raz mniejsze ilości spalin, a skład tych spalin nie szkodzi już tak bardzo naszemu środowisku naturalnemu.

Kiedy zmieniać opony?

Kiedy zmieniać opony? Opony jak pozostałe elementy naszego auta w końcu ulegają zużyciu. Kiedy przychodzi czas na kupno nowych? Odpowiedź jest prosta na początku musimy przyjrzeć się dokładnie naszym oponom, czyli sprawdzić ich stan. Jeśli na oponie są wybrzuszenia lub nie posiadają bieżnika nie ma, co dłużej się zastanawiać, czas na założenie nowych. Brak bieżnika oznacza niebezpieczeństwo na drodze, ponieważ brakuje nam przyczepności na nawierzchni. Opony zmieniamy również, kiedy wychodzi ich data przydatności. Pamiętajmy, że opony wykonane są na bzie gumy, co za tym idzie zachodzą w nich częste reakcje chemiczne. Z wiekiem opona po prostu przestaje być użyteczną bez względu na to czy używamy opony czy nie sprawdźmy jej termin ważności. Co ciekawe często opony z tego samego roku produkcji są mniej lub więcej uszkodzone, wszystko za sprawą promieniowania uv, jeśli często parujemy na powietrzu w jeden sposób wówczas uszkadzane są tylko przednie boki ogumienia. Kiedy dojdzie do uszkodzeń nie musimy od razu wymieniać kompletu opon wystarczy tylko wymienić te zużyte. Opony możemy kupić całkiem nowe od dystrybutora lub wybrać opcje tańszą dla naszego budżetu, czyli bieżnikowanie. W tym konkretnym przypadku opony są reaktywowane, czyli nakleja się na nie nowe bieżniki, dzięki którym możemy nadal eksploatować nasze urządzenie. Jest to tańsza wersja, ale daje nam możliwość korzystania z opony tylko przez kilka lat, z kolei nowa opona to około dziesięciu lat dobrej jazdy.

Zimowe opony latem?

Zimowe opony latem? Lato i zima to dwie przeciwstawne pory roku w tym czasie musimy pomyśleć o właściwych oponach do naszego auta. Co prawda to, na jakich oponach jeździmy jest naszą sprawą, ale oszczędność tak może nas poro kosztować? Opony zimowe na mokrej nawierzchni zachowują się o wiele gorzej niż te letnie. Zimowe opony całkowicie nie sprawdzają się latem, na zakrętach często tracimy przez nie przyczepność naszego auta, co jest bardzo groźne na samej ulicy. Poza gorszym komfortem jazdy opony zimowe latem utrudniają nasze hamowanie. Pomo, że zareagujemy na drodze czas reakcji może okazać się zbyt długi i nieszczęście gotowe. Za wymianą opon zimowych na letnie przemawiają jeszcze inne argumenty, które najczęściej trafiają do kierowców, a więc względy ekonomiczne. Jeśli temperatura jest dodatnia to ogumienie zimowe bardzo szybko się używa wszytko za sprawą panujących warunków i innej masie, z jakiej opony są przygotowane. W takim wypadku opony zimowe letnią porą mogą nam starczyć nawet na jeden sezon, jest to mało opłacalne. Wielu z nas nie zdaje sobie do końca sprawy z faktu, jakie zagrożenia płyną z naszej niewiedzy czy chęci szukania oszczędności. Na oponach nie można oszczędzać, ponieważ dzięki nim mamy przyczepność na drodze. To, że założymy zimówki i sezon oszczędzimy opony letnie zemści się na nas gorszym komfortem jazdy, startym bieżnikiem w zimówkach czy nawet zdarzeniem drogowym, ponieważ opony zimowe mają dłuższą drogę hamowania, szczególnie na suchej nawierzchni latem.